Kwintety rozwiną przełomowe projekty

opublikowano: 09-12-2019, 22:00

Projekty aplikacyjne to dobra zachęta dla firm do kooperowania w większych grupach.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) ogłosiło konkurs z dotacjami na tego typu przedsięwzięcia. W puli jest 150 mln zł. Granty z poddziałania 4.1.4 programu operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR) są przeznaczone dla przedsiębiorców i naukowców, którzy chcą grać w jednej drużynie. Konsorcjum powinno składać się z maksymalnie pięciu podmiotów.

Dotacje sfinansują projekty, które obejmują badania przemysłowe i prace rozwojowe lub tylko te ostatnie. Mogą dotyczyć także prac przedwdrożeniowych. Startujący w konkursie przedstawiciele biznesu i nauki powinni sprawdzić, czy istniejące na rynku rozwiązania, szczególnie te opatentowane i zarejestrowane, nie są przeszkodą w opracowaniu przedsięwzięcia i wprowadzeniu go na rynek.

Największe szanse na wsparcie będą miały projekty, które dotyczą kilku branż i są nowatorskie w skali co najmniej Europy. Rządowa agencja stawia w tym konkursie na przełomowe i konkurencyjne rozwiązania. Najlepiej, aby wynik projektu wypełniał lukę technologiczną.

WAŻNA DATA:

3.02 - od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z poddziałania 4.1.4 POIR. Nabór zakończy się 3 kwietnia.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.ncbr.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane