L. Kaczyński: nie destabilizować górnictwa prywatyzacją

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-10-2005, 17:28

Górnictwo przynosi obecnie poważne zyski i nie ma powodów, by w tej chwili destabilizować tę branżę prywatyzacją - powiedział we wtorek w Katowicach kandydat PiS na prezydenta Lech Kaczyński.

Górnictwo przynosi obecnie poważne zyski i nie ma powodów, by w tej chwili destabilizować tę branżę prywatyzacją - powiedział we wtorek w Katowicach kandydat PiS na prezydenta Lech Kaczyński.

    "My w tej chwili mamy pewien sukces jeżeli chodzi o górnictwo i nie ma żadnej przesłanki żeby w tej chwili ten sukces destabilizować rozwiązaniem niezwykle społecznie konfliktowym, budzącym opór, budzącym poczucie niepewności" - powiedział Kaczyński podczas konferencji prasowej w siedzibie śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

    Zaznaczył, że PiS nie wyznaje pod tym względem żadnych dogmatów. "Nie mówimy, że w ogóle kopalnia nie może być nie państwowa, ale też nie mówimy, że kopalnia koniecznie musi być prywatna. To nas różni od Platformy" - dodał Kaczyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane