L.Kaczyński o potrzebie zrównoważonego rozwoju

IAR
06-07-2008, 16:31

Prezydent Lech Kaczyński podczas Dnia Polskiego na Expo 2008 w Saragossie, mówił o potrzebie zrównoważonego rozwoju. Polski przywódca podkreślił potrzebę myślenia o interesach najbiedniejszych państw.

Nawiązując do tematu przewodniego wystawy "Woda a zrównoważony rozwój" - prezydent zaapelował o unikanie postawy egoistycznej. Jak podkreślił, ów rozwój jest ważny dla Europy, której kraje można zaliczyć do najbogatszych.

Lech Kaczyński podkreślił, że istotnym elementem rozwoju każdego społeczeństwa jest także jego innowacyjność. Zaznaczył, że nasz kraj może poszczycić się sukcesami na tym polu. To dlatego - zaznaczył prezydent - Polska osiągnęła największy sukces gospodarczych spośród krajów, które przeszły okres transformacji.

Prezydent podkreślił też wartość życia w zjednoczonej Europie, ale - jak zaznaczył - opierającej się na wspólnocie narodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / L.Kaczyński o potrzebie zrównoważonego rozwoju