L.Kaczyński: PiS chce utworzenia rządu z PO

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-10-2005, 17:33

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Lech Kaczyński oświadczył we wtorek, że "kierownictwo PiS w dalszym ciągu jest bardzo zaangażowane w to, aby PiS i PO weszły w negocjacje i stworzyły nowy rząd".

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Lech Kaczyński oświadczył we wtorek, że "kierownictwo PiS w dalszym ciągu jest bardzo zaangażowane w to, aby PiS i PO weszły w negocjacje i stworzyły nowy rząd".

    Kaczyński na wtorkowej konferencji prasowej pytany, czy możliwe jest powstanie innej koalicji niż PO-PiS zwrócił uwagę, że "o negocjacjach z inną partią decyduje kierownictwo partii". Dodał jednak, że "nic o tym nie wie". Ocenił, że doniesienia na ten temat są "próbą przypisywania nam zamiarów, które być może obniżą poparcie dla mnie w wyborach prezydenckich". "Prosiłbym, żeby tego typu kampanii nie prowadzić" - apelował.

    Kandydat PiS na prezydenta pytany o komentarz do wtorkowej rezygnacji z kandydowania na prezydenta Macieja Giertycha (LPR) powiedział, że tą decyzję "przyjmuje z szacunkiem". Kaczyński podkreślił, że Giertych rezygnując nie udzielił mu poparcia. "Nie jestem tym zawiedziony" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane