L&W zainwestuje 12 mln w Poznaniu

Radosław Górecki
25-10-1999, 00:00

L&W zainwestuje 12 mln w Poznaniu

Zwiększy się liczba biurowców poza Warszawą

Liebrecht & Wood — jako kolejna firma — zdecydował się wyjść poza rynek warszawski. Zdaniem ekspertów, w stolicy coraz trudniej bowiem znaleźć atrakcyjne lokalizacje dla biurowców, a i ceny gruntów osiągają zawrotny poziom. Korzystać na tym będą inne miasta.

Liebrecht & Wood zamierza inwestować w Poznaniu, Gdańsku i Katowicach, jednak przedstawiciele firmy nie chcą ujawnić szczegółów. Prawdopodobnie w pierwszej kolejności spółka wejdzie na rynek poznański. Przedstawiciele firmy poinformowali, że koszt inwestycji w stolicy Wielkopolski wyniesie około 3 mln USD (około 12 mln zł.) Firma zamierza nawiązać współpracę z polskim partnerem finansowym, ale również nie chciała ujawnić, kto nim zostanie. Przedstawiciele spółki poinformowali natomiast, że wartość wszystkich planowanych projektów wynosi 63,8 mln USD (około 255,5 mln zł), z czego wartość już realizowanych to 38,5 mln USD (około 154 mln zł).

Zdaniem przedstawicieli poznańskich agencji nieruchomości i ekspertów badających rynek nieruchomości, w Poznaniu brakuje powierzchni biurowych klasy A. Główne zasoby stanowią biura klasy B i częściowo klasy C. Ich zdaniem, bardzo ciężko jest też zdobyć grunty na budowę nowych obiektów biurowych w centrum. Większość dużych inwestycji realizowana jest na obrzeżach miasta. Ceny wynajmu powierzchni biurowych wahają się tu w granicach 44-154 zł za mkw. miesięcznie. Podobna sytuacja jest na rynku powierzchni handlowych. Ceny najmu wahają się w granicach 30-200 zł za mkw. miesięcznie.

Większość realizowanych przez Liebrecht & Wood obiektów to centra biurowo-handlowe, można więc spekulować, że inwestor zamierza wybudować obiekt biurowy bądź handlowy gdzieś na obrzeżach Poznania. Spółka Liebrecht & Wood realizuje obecnie w Warszawie obiekt biurowo-handlowy Manhatan Office & Distribution Center, centrum biurowe Kopernik oraz biurowiec Batory i Flanders Business Park. Niedawno zakończono też prace nad kompleksem biurowym Jerozolimskie Business Park.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / L&W zainwestuje 12 mln w Poznaniu