Lab4motion idzie w świat

YouNick sprzedał udziały w spółce, która pomaga sklepom analizować ruch klientów. Czas na ekspansję i inwestora z zagranicy.

YouNick, park technologiczny spod Poznania, po niecałych dwóch latach sprzedał pozostałym wspólnikom firmy 20 proc. udziałów w Lab4motion Solutions. W sierpniu 2013 r. zapłacił za nie 760 tys. zł. — Lab4motion Solutions to jedna z 9 spółek założonych w pierwszym etapie działalności inwestycyjnej parku.

Firma już w dniu powstania stanowiłajeden z najbardziej obiecujących projektów w naszym portfelu. W niespełna dwa lata jej oferta nie tylko podbiła polski rynek, ale także wzbudziła ogromne zainteresowanie zagranicznych klientów. Osiągnięta stopa zwrotu z tej inwestycji jest znacząco wyższa niż dwudziestoprocentowa stopa zwrotu założona dla całego portfela inwestycji parku — mówi Adam Siwczyński odpowiedzialny za inwestycje kapitałowe YouNick.

Lab4motion Solutions chce w najbliższych latach zdobyć inwestora zagranicznego. Planuje też światową ekspansję i dalszą współpracę z YouNick i jego spółkami, bo wyjście kapitałowe parku nie zakończy wzajemnych kontaktów.

Lab4motions Solutions zajmuje się technologiami rozpoznawania obrazu i analizami wideo. Produkty firmy można stosować w sklepach, sieciach sprzedaży i galeriach handlowych, salonach obsługi, bankach, zakładach produkcyjnych i na stacjach benzynowych. Dzięki wielowymiarowej analizie obrazu ruchu klientów połączonej z technologiami lokalizacji osób w sklepie Lab4motions Solutions dostarcza rozbudowane informacje.

— Współczesny świat wymaga informacji płynących z nowych źródeł. Jednym ze sposobów jest deep learning, czyli wnioskowanie m.in. na podstawie zdjęć. Ponad rok temu rozpoczęliśmy prace nad wykorzystaniem innowacyjnych technologii do analizy obrazu. Wdrożenia komercyjne dla producentów FMCG oraz kilkanaście zakończonych projektów pilotażowych potwierdziły ponad 95-procentową dokładność rozpoznania oraz możliwość dostarczania handlowcom szerokiej gamy danych w krótkim czasie — wyjaśnia Michał Kowalski, założyciel i prezes Lab4motion Solutions. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Lab4motion idzie w świat