„Łamacz” iPhone’ów dostępny już za 15 tys. USD

opublikowano: 16-04-2018, 10:10
aktualizacja: 16-04-2018, 10:16

Na rynku pojawiło się nowe urządzenie, które pozwala włamać się do iPhone’a. W kolejce po nie ustawiły się policja i inne służby w USA, donosi serwis bgr.com.

Jeszcze w 2016 roku FBI toczyło spór prawny z Apple w sprawie udostępnienia zawartości iPhone’a 5c należącego do zamachowca z San Bernadino. Obecnie służby mogą skorzystać z oferty firm hakerskich udostępniających technologię włamań za duże pieniądze. I korzystają. Serwis bgr.com informuje, że po najnowsze urządzenie o nazwie GrayKey, które otwiera dostęp do zawartości iPhone’a X z systemem operacyjnym iOS11, ustawiła się kolejka policji i federalnych agencji. Ustalił to serwis Motherboard, wykorzystując prawo do udostępniania dokumentów publicznych instytucji.    

Zobacz więcej

youtube.com

Urządzenie GrayKey jest znane od marca. Z dostępnych informacji wynika, że jest łatwe w użyciu. Sprzedający oferują je w dwóch wersjach. W pierwszej, kosztującej 15 tys. USD, można włamać się dzięki niemu 300 razy do iPhone’a.  W drugiej za 30 tys. USD można robić to dowolną ilość razy. Na złamanie sześciocyfrowego hasła urządzenie potrzebuje ok. trzy dni. Czterocyfrowe złamie w dwie godziny. Urządzenie nie poradzi sobie, jeśli musi złamać długie hasło alfanumeryczne, podkreśla bgr.com.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bgr.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / „Łamacz” iPhone’ów dostępny już za 15 tys. USD