Lamborghini czeka na zgodę

OSZ, autonews.com
opublikowano: 15-05-2012, 15:56

Lamborghini liczy na to, że dzięki nowej propozycji w ofercie, podwoi swoją sprzedaż.

Najważniejszy inżynier w Lamborghini doskonale wie, co będzie robił przez najbliższe cztery lub pięć lat, donosi „Automotive News”. Maurizio Reggiani ma uczynić z produkcyjnej wersji SUV-a Urus najlepsze i najlżejsze auto w swojej kategorii. Na razie samochód jest jedynie modelem koncepcyjnym.

Lamborghini Urus (fot. Lamborghini)
Lamborghini Urus (fot. Lamborghini)
None
None

Lamborghini zaprezentowało Urusa podczas salonu samochodowego w Pekinie w zeszłym miesiącu. Włoski producent, który należy do niemieckiego koncernu Volkswagena spodziewa się, że uzyska zgodę na SUV-a jeszcze przed końcem tego roku. Produkcja miałaby ruszyć nie wcześniej niż na początku 2017 r.

Legendarna włoska marka oczekuje, że sprzedaż Urusa sięgnęłaby nawet 3 tys. egzemplarzy rocznie, dzięki popytowi w takich krajach jak Chiny, Rosja, czy USA. W zeszłym roku Lamborghini sprzedało na całym świecie 1,6 tys. aut.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ, autonews.com

Polecane