Larry Ellison także opuszcza Kalifornię

opublikowano: 15-12-2020, 09:19

Larry Ellison, współzałożyciel i szef Oracle, ogłosił przeniesienie swojej głównej rezydencji z Kalifornii na Hawaje. To kolejny krezus z Krzemowej Doliny, który postanowił opuścić „Złoty Stan”, w którym zbudował swoją fortunę.

Ellison, 11. na liście najbogatszych ludzi na świecie z majątkiem szacowanym na 75 mld USD, poinformował swoich współpracowników o przeprowadzce w poniedziałek. Wcześniej, w piątek, Oracle ogłosiło przeniesienie centrali z Redwood City w Kalifornii do Austin w Teksasie. Drugi na świecie producent oprogramowania działał w Kalifornii od powstania spółki w 1977 roku.

- Otrzymałem szereg zapytań, czy przenoszę się do Teksasu. Odpowiedź brzmi: nie. Przenoszę się do stanu Hawaje i będę korzystał z mocy Zoom aby pracować z wyspy Lanai – głosi komunikat wysłany przez Ellisona do pracowników Oracle.

Larry Ellison, fot. Bloomberg
Larry Ellison, fot. Bloomberg

76-letni Ellison jest właścicielem 98 proc. wyspy Lanai, szóstej pod względem wielkości w archipelagu Hawajów. Znajdują się na niej jego hotele, kurorty i sklepy, dające pracę większości z ok. 3 tys. mieszkańców wyspy.

Opuszczając Kalifornię Ellison poszedł w ślad innych technologicznych krezusów, skarżących się na wysokie podatki w stanie. W ostatnim czasie „Złoty Stan” opuścił Elon Musk, przyjaciel szefa Oracle. Szef Tesli przeniósł się do Teksasu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane