Lartiq TFI ma nowego wiceprezesa

opublikowano: 16-05-2019, 22:00

Lartiq TFI (dawniej Trigon TFI) zatrudnił Pawła Jackowskiego, który będzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu nadzorującego proces inwestycyjny.

Podlegać mu będzie pion zarządzania aktywami.

— Moim priorytetem będzie wdrożenie zespołowego modelu zarządzania aktywami, który pozwoli na lepsze wykorzystanie wiedzy i talentu zarządzających. Planuję wzmocnienie części analitycznej i uruchomienie nowych, innowacyjnych produktów. Skupimy się także na zwiększeniu kontroli ryzyka i optymalizacji portfeli, a także wprowadzeniu najlepszych standardów w systemie komunikacji z klientami funduszy — dodał Paweł Jackowski.

Menedżer jest absolwentem SGH. Od końca 2014 r. do końca 2018 r. pracował w DM TMS Brokers, gdzie odpowiadał za uruchomienie zarządzania aktywami i był członkiem zarządu. Wcześniej związany był m.in. z Ipopemą i TFI Allianz. Na koniec kwietnia 2019 r. aktywa pod zarządzaniem Lartiq TFI miały wartość 1,3 mld zł. Rok temu, przed wybuchem afery GetBacku, z którym towarzystwo współpracowało, aktywa sięgały 3,85 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu