Czytasz dzięki

Lasy Państwowe zainwestują 700 mln zł

PAP, KZ
opublikowano: 05-05-2014, 00:00

Budowa i remont dróg leśnych pochłoną lwią część pieniędzy, które Lasy Państwowe wydadzą w tym roku na inwestycje — zapowiedział Adam Wasiak, dyrektor generalnych firmy.

W poprzednich latach było to średnio 500 mln zł, w 2014 r. będzie to o 200 mln zł więcej. Zwiększeniu inwestycji nie przeszkodzi obowiązek wpłaty do budżetu państwa 1,6 mld zł w latach 2014-2015, jaki wynika z nowelizacji ustawy o Lasach Państwowych. Firma ma 1 mld zł nadwyżki, a wpłata brakujących 600 mln zł będzie zależała od tegorocznych rezultatów — według Adma Wasiaka zysk netto zmniejszy się do 200 mln zł z 300 mln zł, zanotowanych przed rokiem. — Nie ukrywam, że obecnie mamy dobrą koniunkturę na drewno i nie ma perturbacji związanych z jego sprzedażą — powiedział Adam Wasiak. Dodał, że na zwiększenie sprzedaży wpływa m.in. rozpędzające się po kryzysie budownictwo mieszkaniowe.

200 mln zł Taki zysk netto w tym roku mają osiągnąć Lasy Państwowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, KZ

Polecane