Latanie nie takie tanie

opublikowano: 19-07-2019, 06:00

Latać każdy może, trochę taniej lub trochę drożej – można by sparafrazować stary przebój Jerzego Stuhra. Ale co dziś znaczy „tanio”?

Są tacy, którzy uważają, że podróżowanie samolotem za kilka lub kilkanaście złotych to dzisiaj już tylko wspomnienie. Że linie lotnicze - zwane kiedyś tanimi - pobierają tyle najróżniejszych, dodatkowych opłat, że o żadnym tanim lataniu mowy być nie może. Z myślą o nich porozmawialiśmy z osobami, które - zarówno hobbystycznie, jak i zawodowo - wciąż znajdują tanie bilety i latają po Europie i świecie za nadal niewielkie pieniądze. Swoje sekrety ujawniają więc amatorka - Malwina Wrotniak, na co dzień redaktor naczelna portalu Bankier.pl i profesjonalista - Marcin Wysocki z serwisu Tanibilet.eu.

O teraźniejszości i przyszłości low-costowych przewoźników mówią z kolei Marek Andryszak, prezes biura podroży TUI na Europę Środkową oraz ekspert Zespołu Doradców Gospodarczych TOR Adrian Furgalski. Czy ich zdaniem rewolucja dosięgająca polskich lotnisk ukróci funkcjonowanie tanich linii lotniczych?

Na koniec rozmowa z kimś, kto sam stara się nie latać samolotami i wolałby, aby i inni poszli w jego ślady. Skąd ma taki pomysł? Niech wyjaśnia sam zainteresowany, czyli Marek Józefiak z Greenpeace Polska. Serdecznie zapraszam. Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania na www.pb.pl/dosluchania i w Twojej aplikacji podcastowej (np. na Spotify lub w Lectonie).

e4037212-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
Newsletter autorski Bartłomieja Mayera
ZAPISZ MNIE
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
autor: Bartłomiej Mayer
Wysyłany raz w tygodniu
Bartłomiej Mayer
Autorski przegląd informacji gospodarczych z krajów Europy Środkowej: Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji i Węgier.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu