Łatka CD Projektu nie sprostała oczekiwaniom

opublikowano: 25-01-2021, 08:52

Po pierwszych komentarzach widać, że łatka nie sprostała oczekiwaniom graczy. Zarówno na stronie twórców, jak i Reddicie dominują negatywne opinie – zarzuca się deweloperowi m.in. to, że skupił się na naprawie aspektów, które nie są aż tak istotne dla rozgrywki - komentuje Krzysztof Tkocz, analityk DM BDM.

CD Projekt opublikował łatkę 1.1 dla gry “Cyberpunk 2077”. Jak podano, poprawki dotyczą stabilności gry. Jej publikacja tworzy podwaliny pod kolejne łatki - druga ma być wydana w lutym, później pojawią się kolejne. Więcej...

"W patchu 1.1 CDR skupił się na poprawie stabilność gry, szczególnie na najbardziej wadliwej wersji (stare konsole). To co udało się osiągnąć Redom za sprawom aktualizacji: gra działa odrobinę płynniej i jest bardziej stabilna, gwałtowne spadki płynności są znacznie rzadsze, jest znacznie mniej nieplanowanych wyłączeń/crashy (udało się wyeliminować jeden z głównych mankamentów wersji przed updatem), skrócony czas ładowania gry i interfejsu, poprawa błędów w misjach uniemożliwiających dalszą grę“ - komentuje Krzysztof Tkocz.

Jak podkreśla, nie jest zawiedziony patchem pod kątem zawartości, gdyż nie spodziewał się, że będzie on game-changerem.

“Mieliśmy natomiast nadzieję, że aktualizacja będzie na tyle zauważalna, iż wpłynie to pozytywnie na odbiór graczy i tym samym przełoży się na poprawę ocen” - napisał analityk w komentarzu porannym dla klientów biura.

Na platformie Steam średnia ocen to 78 proc., w tym tych wydanych w ostatnich 30 dniach 77 proc. Wartości te nie zmieniły się w ostatnich dniach.

“Mimo wszystko widzimy, że prace idą powoli w dobrą stronę - jedne z głównych mankamentów, wytykane od samego początku zaliczyły progres. Choć gra wymaga jeszcze wiele napraw i jest daleka od doskonałości, wierzymy, że kolejne aktualizacje przyniosą znaczną poprawę i pozwolą wrócić "CP2077" do sklepu Sony do końca 1 kw. 2021” - dodał analityk, który wydał niedawno rekomendację “kupuj’ dla akcji CD Projektu z ceną docelową 315 zł.

“Patch 1.1. zbiera obecnie mieszane opinie wśród graczy i komentatorów. Testujący zwracają uwagę na małą liczbę wprowadzonych zmian, ale zauważyli jednocześnie lekką poprawę płynności gry. Do chwili obecnej gra nie wróciła jeszcze do sklepu cyfrowego Sony.” - komentują analitycy BM mBanku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane