Łatwiej o pracę w budownictwie

AZA
opublikowano: 04-05-2010, 00:00

Ponad 33 proc. ofert zatrudnienia w sektorze budowlanym pochodzi z Mazowsza.

Ponad 33 proc. ofert zatrudnienia w sektorze budowlanym pochodzi z Mazowsza.

Poprawia się sytuacja na rynku pracy w budownictwie. Obecnie najbardziej poszukiwane zawody to majster i kierownik budowy.

Firma ASM przeanalizowała 826 ofert zatrudnienia opublikowanych od 25 do 31 marca 2010 r. na dwóch popularnych portalach: www.pracuj.pl i praca.gazeta.pl. Ofert było o prawie 37 proc. więcej niż w tym samym okresie 2009 r.

Zdecydowana większość ogłoszeń dotyczyła pracy w Polsce. Zdaniem ekspertów ASM spadek liczby ofert zatrudnienia za granicą to zauważalna tendencja.

Najwięcej ogłoszeń dla szukających pracy w budownictwie pochodziło z województwa mazowieckiego: prawie 33 proc. Popyt na pracowników widoczny jest również w województwach śląskim (8 proc.) i dolnośląskim (7,6 proc.).

Problemów ze znalezieniem pracy w tym sektorze nie powinni mieć również mieszkańcy woj. łódzkiego i wielkopolskiego. Najmniej ogłoszeń dla budowlańców, tylko 1,9 proc., pochodzi z województwa opolskiego.

Z poropozycji zagranicznych mniej więcej co trzecia pochodzi z Niemiec, a co czwarta z Francji. Na kolejnych miejscach plasują się: Belgia, Szwecja, Finlandia, Norwegia, Wielka Brytania, Luksemburg i Holandia.

ASM wyróżniła sześć grup zawodowych najbardziej poszukiwanych w budownictwie: kierowników, menedżerów, inżynierów, doradców, architektów, konstruktorów.

W ofertach pracy mogą przebierać zwłaszcza kierownicy budowy i majstrzy. Problemu ze znalezieniem posady nie mają także pracownicy budowlani, pośrednicy nieruchomości, monterzy, operatorzy maszyn i inżynierowie budownictwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane