Czytasz dzięki

Laureaci zwiększają atrakcyjność rynku

IWONA SROKA prezes KDPW i KDWP_CCP
opublikowano: 26-03-2015, 00:00

KOMENTARZ PARTNERA

We współczesnej gospodarce nie sposób osiągnąć sukces bez jasnej i klarownej wizji rozwoju, a także umiejętności przekonania rynku do jej powodzenia. Tegoroczni laureaci rankingu „Giełdowa Spółka Roku” udowadniają, że jest to możliwe nawet w tak dynamicznie zmieniającym się w ostatnich latach otoczeniu gospodarczym. Pragnę pogratulować wszystkim laureatom. Jesteście Państwo najlepszym świadectwem tego, że polska gospodarka ma przed sobą znakomite perspektywy rozwoju.

Laureaci to przykłady podmiotów, których poszukują inwestorzy na warszawskim parkiecie — determinują atrakcyjność rynku, są cennym atrybutem w przyciąganiu polskiego i zagranicznego kapitału, wzmacniają płynność, generują obroty. To firmy stale rozwijające się i dostosowane do zmieniającego otoczenia. Nie można zapominać, że są to podmioty cenne nie tylko z punktu widzenia rozwoju polskiego rynku kapitałowego, ale również całej gospodarki. Dają bowiem zatrudnienie, tworzą stabilną bazę podatkową, realizują inwestycje, wprowadzają innowacje.

Podobnie jak bohaterowie „Giełdowej Spółki Roku”, Grupa KDPW jako infrastruktura rynku finansowego dokłada wszelkich starań, aby odważnie i z wizją spoglądać w przyszłość, realizując swoją strategię rozwoju, nakierowaną na budowanie komplementarnego pakietu usług post-transakcyjnych w Polsce. Naszym celem jest, aby zarówno podmioty krajowe, jak i zagraniczne mogły korzystać z rozwiązań standardowych i odpowiadających potrzebom współczesnych rynków finansowych. Budujemy wachlarz usług pozwalający na sprostanie konkurencji międzynarodowej i wyzwaniom najbliższej przyszłości w zakresie harmonizacji regulacji w Unii Europejskiej i swobody świadczenia usług transgranicznych.

Także w tym roku planujemy zaoferować rynkowi nowe rozwiązania, jak wprowadzenie obsługi rozliczania i zabezpieczenia transakcji na obligacjach i transakcjach repo z rynku Treasury BondSpot Poland (TBSP) czy standaryzację i automatyzację obsługi kolejnych zdarzeń korporacyjnych oraz wdrożenie komunikatów opartych na normie ISO 20022. Intensywnie promujemy usługi tri–party repo, z KDPW w roli agenta, a także platformę pożyczek papierów wartościowych. Natomiast wszystkich uczestników rynku instrumentów pochodnych zapraszamy do skorzystania z usługi nadawania indywidualnych numerów identyfikacyjnych LEI i korzystania z rodzimego repozytorium dla tychże transakcji — KDPW_TR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IWONA SROKA prezes KDPW i KDWP_CCP

Polecane