LC Corp porwał inwestorów

KSA
opublikowano: 13-08-2008, 00:00

GieŁda Dobre wyniki z II kwartału sprawiły, że giełdowi gracze rzucili się do kupna akcji dewelopera.

GieŁda Dobre wyniki z II kwartału sprawiły, że giełdowi gracze rzucili się do kupna akcji dewelopera.

LC Corp zarobił w II kwartale i dał zarobić inwestorom. Akcje deweloperskiej spółki drożały w trakcie sesji nawet o 21 proc. przy sporych obrotach. Na zamknięciu płacono za nie 1,97 zł po 15,9-procentowym wzroście.

W II kwartale LC Corp zanotował 60,23 mln zł przychodów. To ponadośmiokrotnie więcej, niż miał w tym samym okresie przed rokiem. Z tej kwoty 9,47 mln zł pochodzi z najmu powierzchni komercyjnych w centrum Arkady Wrocławskie. Pozostałe przychody to rezultat zaksięgowania sprzedaży mieszkań w ukończonym pierwszym etapie inwestycji Przy Promenadzie w Warszawie.

Zysk operacyjny sięgnął 18,31 mln zł, wobec 2,3 mln zł straty rok wcześniej. Na czysto deweloper zarobił 21,81 mln zł, a w II kwartale miał 0,49 mln zł zysku netto (wynik w obu okresach podreperowała działalność finansowa).

— Jesteśmy zadowoleni z wyników. Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę trudną sytuację na rynku — mówi Konrad Dubelski, prezes LC Corp.

Dodaje, że spółka nie stosowała promocji zachęcających klientów do kupna mieszkań.

— Rynek docenił naszą ofertę. Sprzedaliśmy wszystkie mieszkania w I etapie projektu Przy Promenadzie. W II etapie sprzedaż mamy już zaawansowaną w 33 procentach — twierdzi Konrad Dubelski.

II etap warszawskiego projektu ma być ukończony jednak dopiero w IV kwartale przyszłego roku i wtedy należy się spodziewać wyników. Do tego czasu na zyski spółki pracować będzie wynajem i przeszacowanie (planowane na IV kwartał tego roku) Arkad Wrocławskich.

— Szukamy atrakcyjnych celów przejęć. Prowadzimy rozmowy, ale nie chcemy przepłacać. Nie będziemy poddawać się presji — mówi Konrad Dubelski.

Michał Piasny, analityk DI BRE, pozytywnie ocenia rezultaty LC Corp.

— Jeśli wszystkie zapowiadane projekty zostaną zrealizowane w terminie — kolejne kwartały też powinny być dla spółki dobre. Jeśli pojawiłyby się opóźnienia w realizacji kolejnych projektów — jak to działo się w przypadku flagowej inwestycji Sky Tower — będzie to miało negatywny wpływ na sytuację spółki i jej wycenę — mówi Michał Piasny.

LC Corp postanowił bowiem podzielić na etapy budowę Sky Tower. Całość ma być gotowa dopiero w grudniu 2012 r. (miała to być wiosna 2011). Deweloper zwiększył nieco stosunek powierzchni biurowej do mieszkalnej i obniżył ceny niektórych gorzej położonych apartamentów. Zarząd zastrzega jednak, że średnia cena za mkw. w tej inwestycji pozostała bez zmian i że opóźnienie nie spowodowało wycofania się z umów przyszłych nabywców. Nie ujawnia jednak, ile apartamentów dotychczas sprzedał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu