Le Maire: Francja gotowa na starcie z USA w WTO

opublikowano: 09-12-2019, 08:49

Minister finansów Bruno Le Maire powiedział, że Francja jest gotowa na spór z USA w Światowej Organizacji Handlu (WTO) w sprawie amerykańskich ceł odwetowych za wprowadzenie podatku od usług cyfrowych, donosi Reuters.

- Jesteśmy gotowi skierować to do sądu międzynarodowego, Światowej Organizacji Handlu, bo krajowy podatek od spółek cyfrowych dotyczy amerykańskich firm tak samo jak unijnych, francuskich czy chińskich. To nie jest dyskryminacja – powiedział Le Maire.

Bruno Le Maire
Zobacz więcej

Bruno Le Maire fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że w lipcu rząd Francji zdecydował o wprowadzeniu podatku wysokości 3 proc. przychodów od firm świadczących usługi cyfrowe, osiągające we Francji ponad 25 mln EUR przychodów, a na świecie ponad 750 mln EUR. Podatek ma być należny już za 2019 rok. USA uznały, że francuska danina uderza w amerykańskie firmy nowych technologii i zagroziły wprowadzenie odwetowych ceł na szereg francuskich produktów.

1cae78be-dad3-11e9-8a34-2a2ae2dbcce4
Polityka gospodarcza
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE
Polityka gospodarcza
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy