Le Maire: Francja gotowa na starcie z USA w WTO

opublikowano: 09-12-2019, 08:49

Minister finansów Bruno Le Maire powiedział, że Francja jest gotowa na spór z USA w Światowej Organizacji Handlu (WTO) w sprawie amerykańskich ceł odwetowych za wprowadzenie podatku od usług cyfrowych, donosi Reuters.

- Jesteśmy gotowi skierować to do sądu międzynarodowego, Światowej Organizacji Handlu, bo krajowy podatek od spółek cyfrowych dotyczy amerykańskich firm tak samo jak unijnych, francuskich czy chińskich. To nie jest dyskryminacja – powiedział Le Maire.

Bruno Le Maire
fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że w lipcu rząd Francji zdecydował o wprowadzeniu podatku wysokości 3 proc. przychodów od firm świadczących usługi cyfrowe, osiągające we Francji ponad 25 mln EUR przychodów, a na świecie ponad 750 mln EUR. Podatek ma być należny już za 2019 rok. USA uznały, że francuska danina uderza w amerykańskie firmy nowych technologii i zagroziły wprowadzenie odwetowych ceł na szereg francuskich produktów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane