Czytasz dzięki

Le Maire: Francja wprowadzi podatek cyfrowy w tym roku

opublikowano: 14-05-2020, 16:07

Minister finansów Bruno Le Maire powiedział, że Francja będzie realizować plan wprowadzenia w tym roku podatku cyfrowego bez względu na to, czy zostanie zawarte w tej sprawie międzynarodowego porozumienie, informuje Reuters.

- Podatek cyfrowy jeszcze nigdy nie był bardziej uzasadniony – powiedział Le Maire.

Bruno Le Maire
Zobacz więcej

Bruno Le Maire fot. Bloomberg

Francuski minister już wcześniej przekonywał, że pandemia jeszcze bardziej wzmocniła zasadność daniny od usług cyfrowych.

Reuters przypomina, że prawie 140 krajów negocjuje pierwszą od pokolenia dużą zmianę międzynarodowych reguł podatkowych. Ma ona uwzględniać m.in. pojawienie się globalnych gigantów technologicznych, często wykorzystujący możliwość płacenia bardzo niskich podatków w niektórych krajach. Wybuch pandemii spowodował, że negocjacje stanęły, bo rządy musiały zająć się przede wszystkim problemami krajowych gospodarek. Pojawiły się wątpliwości, czy rozmowy w sprawie zmiany reguł handlowych uda się zakończyć jak planowano, do końca tego roku.

1cae78be-dad3-11e9-8a34-2a2ae2dbcce4
Polityka gospodarcza
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE
Polityka gospodarcza
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane