Le Maire: Ghosn nie powinien być szefem Renault

opublikowano: 20-11-2018, 09:41

Francuski minister finansów Bruno Le Maire zasygnalizował, że Carlos Ghosn nie powinien dłużej zarządzać Renault, donosi Reuters.

Ghosn, prezes i szef rady dyrektorów Renault, został aresztowany w Japonii pod zarzutem nadużyć finansowych dokonanych w spółce Nissan Motor, w której jest szefem rady nadzorczej. Renault i Nissan tworzą wraz z Mitsubishi największy alians motoryzacyjny na świecie.

Bruno Le Maire
Zobacz więcej

Bruno Le Maire fot. Bloomberg

- Carlos Ghosn nie ma już pozycji pozwalającej na zarządzanie Renault – powiedział Le Maire we wtorek w wywiadzie radiowym.

Państwo jest kluczowym akcjonariuszem Renault. Ma 15 proc. akcji spółki. Renault ma 43,4 proc. akcji Nissana. Francuski minister finansów podkreślił, że partnerstwo Renault z Nissanem jest w interesie obu spółek, a także Francji i Japonii.

- Renault zostało osłabione, co czyni jeszcze bardziej niezbędnym szybkie działanie – powiedział Le Maire.

W poniedziałek po wiadomości o aresztowaniu Ghosna akcje Renault staniały o 8 proc. We wtorek wartość rynkowa Nissana spadła najniżej od 2 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu