Le Maire: świat stoi w obliczu zimnej wojny handlowej

opublikowano: 16-11-2018, 10:57

Francuski minister finansów Bruno Le Maire ostrzegł, że światu grozi nowa zimna wojna dotycząca handlu rozpoczęta przez Chiny i USA, której można uniknąć jedynie reformując Światową Organizację Handlu (WTO), pisze Reuters.

 - Realne zagrożenie jest obecnie takie, że zacznie się zimna wojna handlowa między Chinami i USA, z której wszystkie kraje, w tym z Europy, wyjdą ze stratą – powiedział Le Maire. – Ta otwarta wojna w handlu będzie gospodarczym samobójstwem dla całego świata. Wojna handlowa jest po prostu głupia – stwierdził.

Francuski minister finansów podkreślił, że do zasadniczej zmiany sytuacji niezbędne jest wyjście z „paraliżu konsensusu” w Światowej Organizacji Handlu. Jego zdaniem, to zjawisko szkodzi obecnie tej organizacji. Gdyby się udało je pokonać, możliwe byłoby osiągnięcie tego, że globalne zasady handlu byłyby respektowane przez wszystkich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu