Lech Kaczyński: Berlin nie będzie nam dyktował, co mamy robić

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-03-2006, 08:08

Polska nie pozwoli, aby Niemcy jej dyktowali, co ma robić - pod takim tytułem czwartkowy numer słowackiego dziennika "Pravda" opublikował krótki wywiad z prezydentem Lechem Kaczyńskim, który w środę przebywał na Słowacji z jednodniową wizytą.

Polska nie pozwoli, aby Niemcy jej dyktowali, co ma robić - pod takim tytułem czwartkowy numer słowackiego dziennika "Pravda" opublikował krótki wywiad z prezydentem Lechem Kaczyńskim, który w środę przebywał na Słowacji z jednodniową wizytą.

    "Jak Pan widzi współpracę Polski i Słowacji w Unii Europejskiej, skoro wiadomo, iż nie jest Pan entuzjastą Unii, nie opowiada się Pan za ponownym otwarciem debaty o europejskiej konstytucji i niedawno powiedział Pan w Berlinie, iż Unia to jakiś sztuczny twór?" - zapytała słowacka dziennikarka.

    "To absolutne kłamstwo, to o mnie napisały "Lidove noviny" (opiniotwórczy dziennik czeski - PAP), to absurdalne i jest to absolutne nieporozumienie" - uznał Lech Kaczyński. 

    "Ale opublikowały to także niemieckie gazety" - dodała dziennikarka.

    "Mamy w Niemczech nieprzyjaciół, to stara sprawa. Chodzi o najnormalniejsze kłamstwo. Jeżeli chodzi o dyskusję o konstytucji europejskiej, chcę, aby była kontynuowana, ale na dobrych warunkach, a na pewno nie na warunkach, jakich chcą Niemcy. Berlin nie może myśleć, że będzie Warszawie dyktować co ma robić" - odpowiedział polski prezydent.

    Słowacki dziennik "Sme" przypomniał w czwartek, że nowy polski prezydent niedawno wspominał o możliwości wprowadzenia wiz dla obywateli USA. Cytuje także słowackiego prezydenta Ivana Gaszparovicza, który po spotkaniu z Kaczyńskim uznał, iż Słowacja takiej decyzji nie rozważa. "Co byśmy tym osiągnęli? Tylko byłby remis jeden do jednego" - powiedział dziennikowi prezydent Słowacji.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Lech Kaczyński: Berlin nie będzie nam dyktował, co mamy robić