Lee: bitcoin zdrożeje jeszcze o 45 proc.

opublikowano: 21-08-2017, 07:05
aktualizacja: 21-08-2017, 07:10

Pomimo wzrostu o ponad 400 proc. w tym roku wartość bitcoina nadal będzie się umacniać, prognozuje Tom Lee, jeden z topowych strategów z Wall Street.

Lee, współtwórca Fundstrat Global Advisors, określił docelowy kurs bitcoina w połowie przyszłego roku na 6000 USD. W raporcie rozesłanym do klientów argumentuje, że za dalszym umocnieniem kryptowaluty przemawia m.in. zatwierdzenie handlu opcjami na bitcoina.

Zobacz więcej

Tom Lee

CNBC

- To implikuje znaczący wzrost posiadania bitcoina przez instytucjonalnych inwestorów w okresie następnych 6-8 miesięcy – napisał. – Nie ma wątpliwości, że spowoduje to wzrost wolumenu transakcji bitcoinem – dodał.

Lee był pierwszym liczącym się strategiem z Wall Street, który zaczął analizować rynek bitcoina. W lipcu było głośno o nim po tym, jak prognozował wzrost kursu bitcoina do 55000 USD do 2022 roku argumentując, że kryptowaluta „kanibalizuje popyt na złoto”.

Według CoinDesk, w poniedziałek bitcoin notowany jest po 4118,81 USD i drożeje o 0,2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lee: bitcoin zdrożeje jeszcze o 45 proc.