Legenda GPW na sprzedaż

Katarzyna Sadowska
opublikowano: 25-12-2010, 15:59

Syndyk Swarzędza sprzedaje przedsiębiorstwo w  całości. Chce przynajmniej 8,55 mln zł.

Swarzędz był jedną z pierwszych spółek notowanych na GPW. Zasłynął wielokrotnymi emisjami akcji, z których pieniądze "jakoś się rozchodziły". Wreszcie gotówki zabrakło i spółkę postawiono w stan likwidacji. Kilka miesięcy temu zainteresował się nią Sovereign Capital. Chciał wygasić działalność produkcyjną i zamienić upadłość likwidacyjną na układową. Nie wyszło. Prezes Robert Jędrzejowski nie jest już likwidatorem. Meblowa spółka 17 stycznia powinna zniknąć z giełdy a syndyk wystawił przedsiębiorstwo w całości na sprzedaż — cena wywoławcza to 8,55 mln zł.

— Zabrakło nam czasu. To chyba główna przyczyna niepowodzenia projektu, o którym od początku mówiliśmy, że jest ryzykowny, trudny i nie dający gwarancji sukcesu — tłumaczy prezes Sovereign Capital.

Zmieniły się też realia — głównym akcjonariuszem przestało być BZ WBK AIB Asset Management. W ich miejsce pojawił się Krzysztof Baraniewski, który zastąpił w funkcji likwidatora Swarzędza Roberta Jędrzejowskiego. Nowy likwidator deklarował w mediach, że chce, by spółka pozostała publiczną. Nie udało nam się jednak skontaktować z nim i spytać o jego pomysł na ratowanie meblowej legendy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Polecane