Czytasz dzięki

Legenda Nike przechodzi na emeryturę

John Thompson jest przykładem lojalności dyrektora wobec firmy i odwrotnie — lojalności firmy wobec człowieka — podkreślają media.

— John Thompson Jr., jeden z najdłużej pracujących dyrektorów w historii Nike i bliski przyjaciel współzałożyciela Phila Knighta, przechodzi na emeryturę wraz z końcem roku fiskalnego firmy — poinformował „Portland Business Journal”.

Pożegnał się zatem z dotychczasowym stanowiskiem w ostatnim dniu maja. Pozostanie jednak nadal mocno związany z producentem odzieży sportowej jako „emerytowany członek rady”. John Thompson dołączył do koncernu w 1991 r. Przez całe zawodowe życie związany był z Uniwersytetem Georgetown, w którym w latach 1972-99 prowadził cenioną sekcję koszykówki męskiej. Doprowadził drużynę Hoyas do mistrzostwa ligi akademickiej w 1984 r., gdy jej liderem był Patrick Ewing, późniejsza gwiazda NBA. Wcześniej zdobył dwa tytuły mistrza NBA jako zawodnik Boston Celtics.

— Znam Johna Thompsona od prawie 50 lat i Nike nie byłoby firmą, którą jest dzisiaj, bez jego licznych zasług — twierdzi Phil Knight, twórca Blue Ribbon Sports, małej firmy z Oregonu, którą w 1978 r. przemianował na Nike.

Wie, co mówi — w czasie zasiadania Thompsona w radzie roczne przychody Nike zwiększyły się z 3 mld USD do prawie 40 mld USD rocznie.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane