Legg Mason TFI zainwestuje globalnie

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 26-08-2015, 22:00

3mld zł - takimi aktywami zarządzało Legg Mason TFI na koniec lipca.

W połowie września powiernik zaoferuje pięć nowych funduszy, które zysków poszukają na giełdach w Azji i USA, a także na rynku obligacji.

Legg Mason Amerykańskich Spółek Wzrostowych skupi się wyłącznie na blue chipach z Wall Street. Jego zarządzający nie będzie próbował przewidywać trendów giełdowych, lecz zastosuje strategię „kup i trzymaj”. Legg Mason Małych Spółek Amerykańskich będzie natomiast celował wyłącznie w walory firm średnich, małych i mikro, a jego portfel ma być zdywersyfikowany. Paleta produktowa towarzystwa poszerzy się również o fundusz akcji azjatyckich, który poszuka zysków na giełdach w Chinach, Hongkongu, Indonezji, Malezji, Filipinach, Singapurze, Korei Płd., Tajwanie i Tajlandii, ale także w Australii i Nowej Zelandii. W jego portfelu znajdzie się od 80 do 120 pozycji, a selekcja spółek odbywać się będzie według zasady bottom- -up, zgodnie z którą zarządzający skupia uwagę wyłącznie na konkretnej spółce, a nie na branży, w której przedsiębiorstwo prowadzi działalność. Legg Mason Okazji Rynkowych nie będzie się przywiązywał do konkretnego regionu świata, sektoragospodarki, kapitalizacji spółek czy też do konkretnego stylu zarządzania, a dodatkowo może stosować instrumenty pochodne i zajmować krótkie pozycje. Inwestorzy, którzy zamiast akcji wolą obligacje, również znajdą coś dla siebie. Legg Mason Globalnych Papierów Dłużnych będzie poszukiwał różnic w realnych stopach procentowych.

Zainwestuje we wszystkich regionach świata, kupując zarówno papiery skarbowe, jak i korporacyjne o różnym ryzyku kredytowym, a także denominowane w różnych walutach. Dzięki temu fundusz ma się charakteryzować niższym ryzykiem w porównaniu z produktami akcyjnymi i osiągać relatywnie wyższe stopy zwrotu niż tradycyjne lokaty. Wszystkie nowości będą działać w formule master-feeder, co oznacza, że zarządzający będą kupować tytuły uczestnictwa funduszy zagranicznych z grupy Legg Mason. Opłaty za zarządzanie wyniosą 2,5 proc. w skali roku. Do rozpoczęcia inwestycji wystarczy 100 zł. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu