Legnicka SSE ma nowy zarząd

opublikowano: 17-04-2016, 22:00

Minister rozwoju wymienił szefostwo w dziesiątej już spółce. Karuzela na chwilę się zatrzyma.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (LSSE) ma nowy zarząd. Walne zgromadzenie akcjonariuszy odwołało Rafała Jurkowlańca, prezesa oraz wiceprezesów Dorotę Włoch i Andrzeja Niemca. Szefem strefy został Witold Idczak, a jego zastępcami: Dorota Giżewska i Krzysztof Sadowski. Nowy prezes nie jest nowicjuszem: w 2007 r. był wiceprezesem legnickiej strefy.

W latach 2007-11 pełnił funkcję senatora PiS, w latach 1995-98 był przewodniczącym rady miejskiej Legnicy, potem wiceprzewodniczącym sejmiku województwa dolnośląskiego. Dorota Giżewska od 30 lat pracuje w ochronie zdrowie, a od 2013 r. jest prezesem Fundacji Przystań w Ścinawie.

Krzysztof Sadowski był rzecznikiem prezydenta Głogowa, Jana Zubowskiego, działacza PiS, który dziś jest dyrektorem do spraw pracowniczych w ZG Rudna, kopalni KGHM. Było to już trzecie walne LSSE, które miało w planach zmiany w zarządzie. Pierwsze odbyło się 17 marca, ale na wniosek ministra skarbu zostało przerwane do 5 kwietnia. Potem kolejny raz przesunięto walne na 15 kwietnia.

Nieoficjalnie wiadomo, że powodem był projekt firmy Daimler, która szuka miejsca pod fabrykę silników za 3,5 mld zł i miała podjąć decyzję do połowy kwietnia. Nie pojawiły się jednak żadne informacje na ten temat. Legnicka spółka jest dziesiątą z 14 SSE, w których Ministerstwo Rozwoju zmieniło od wyborów zarządy. Nowe władze mają już też strefy: krakowska, pomorska, warmińsko-mazurska, suwalska, kostrzyńsko-słubicka, wałbrzyska, kamiennogórska, starachowicka i łódzka.

Walne pozostawiło na stanowisku Piotra Wojaczka, prezesa katowickiej SSE. W słupskiej strefie większość głosów na walnym ma województwo pomorskie, a mielecka i tarnobrzeska SSE to oddziały Agencji Rozwoju Przemysłu, która ma przejść spod skrzydeł MSP do Ministerstwa Rozwoju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane