Lego wypuści klocki z alfabetem Braille’a

opublikowano: 21-08-2020, 18:53

Duńska firma ogłosiła wprowadzenie na siedem rynków klocków, na których znajdują się symbole Braille’a dla osób niedowidzących i niewidomych.

Oprócz oznaczenia alfabetem Braille’a klocki nie różnią się niczym od standardowych.

Klocki Lego
Klocki Lego
Bloomberg

- Klocki są produkowane w taki sposób, że wypukłości na ich górnej  powierzchni pokazują litery i liczby w alfabecie Braille’a pozostając w pełni kompatybilne z systemem Lego – głosi oświadczenie firmy.

Lego wyjaśnia, że chce w ten sposób zachęcić dzieci niewidome i niedowidzące do sprawdzenia nowego sposobu uczenia się pisania i czytania.

- Kiedy na rynku są tysiące audiobooków i programów komputerowych, mniej młodych ludzi uczy się Braille’a. Jednak osoby niewidome i niedowidzące na całym świecie polegają na nim w pracy, nauce i zabawie, aby cieszyć się w pełni życiem – tłumaczy spółka.

Nowe klocki będą najpierw oferowane w Brazylii, Danii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Norwegii i USA. Na kolejne 13 rynków wejdą na początku 2021 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.dk

Polecane