Lekarze już nie wyjeżdżają

PAP
opublikowano: 22-02-2012, 07:25

Pięciokrotnie spadła liczba medyków szukających zajęcia za granicą. Teraz, jeśli jadą tam do pracy, to tylko na krótko, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

W zeszłym roku do pracy za granicą wyjechało zaledwie 363 lekarzy. To pięciokrotnie mniej niż w 2005 r. - wtedy chętnych do zarobkowania poza krajem było 1711 medyków.

Nasi lekarze wolą teraz podejmować pracę w zagranicznych placówkach w weekendy lub na zasadach rotacyjnych, nie rezygnując z posady w kraju. Jadą na kilka dni do jednego z unijnych krajów, tam wykonują zabiegi lub dyżurują i z dodatkowymi kilkoma tysiącami euro w kieszeni wracają do Polski do swojej stałej pracy.

Jak wynika z ostatnich, jeszcze niepublikowanych badań, przeprowadzonych przez Naczelną Radę Lekarską, na które powołuje się "DGP", lekarze to jedna z najbardziej usatysfakcjonowanych grup społecznych w Polsce. Potwierdza to także Diagnoza Społeczna - jeśli chodzi o poziom zadowolenia ze swojej sytuacji materialnej, znaleźli się na drugim miejscu, zaraz po wysokiej kadrze kierowniczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane