Czytasz dzięki

Lekarzom przypadł do gustu nowy sposób autoryzacji

Grzegrz Suteniec
opublikowano: 14-12-2017, 22:00

Do końca listopada elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) można było podpisywać za pomocą profilu zaufanego e-PUAP lub płatnego podpisu kwalifikowanego wystawianego przez pięć centrów certyfikacyjnych.

Z początkiem grudnia ZUS udostępnił kolejny sposób autoryzacji, który został przygotowany w zakładzie. Stało się to w następstwie sugestii środowiska medycznego o potrzebie stworzenia nowego, bezpłatnego narzędzia do autoryzacji zwolnień lekarskich, które usprawni cały proces wystawiania e-ZLA. Darmowy certyfikat umożliwiający podpisywanie elektronicznych zwolnień lekarskich wystawiany jest na wniosek lekarza na pięć lat. Niezbędny do jego uzyskania jest zarejestrowany profil lekarza na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Do tej pory zakład wydał lekarzom już 1,3 tys. certyfikatów, za pomocą których medycy podpisali blisko 5,4 tys. zwolnień elektronicznych. Zwolnienia na papierowym formularzu (ZUS ZLA) będą mogły być wystawiane tylko do końca czerwca 2018 r.

Zobacz więcej

Fot. Fotolia

5,4 tys. Tyle zwolnień podpisali lekarze elektronicznym podpisem udostępnionym przez ZUS od początku grudnia...

1,3 tys. ...tyle darmowych certyfikatów pobrali od początku grudnia...

1,6 mln ...a tyle zwolnień elektronicznych wystawili od początku 2016 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegrz Suteniec

Polecane