Lekki wzrost indeksu aktywności chińskiego przemysłu

opublikowano: 03-12-2018, 07:15

W listopadzie lekko wzrósł nieoficjalny indeks aktywności chińskiego przemysłu, ale wskaźnik nowych zamówień eksportowych nadal spadał, donosi Reuters.

Indeks Caixin/PMI przemysłu wzrósł w listopadzie do 50,2 z 50,1 z październiku. Ekonomiści prognozowali spadek do wartości oddzielającej wzrost od spadku aktywności, czyli 50,0. Subindeks krajowych zamówień wzrósł w listopadzie do 50,9 z 50,4 w poprzednim miesiącu. Subindeks nowych zamówień eksportowych spadł jednak do 47,7 z 48,8.

- Nastrojów wśród eksporterów mogą się poprawić w najbliższych miesiącach dzięki rozejmowi ogłoszonemu przez Trumpa i Xi w weekend – skomentował Julian Evans-Pritchard, ekonomista ds. Chin w Capital Economics. – Choć czasowo może to poprawić PMI wątpimy, że zapobiegnie to spowolnieniu chińskiej gospodarki w nadchodzących kwartałach – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu