Lepper: LiS nie boi się odpowiedzialności za kraj

13-08-2007, 19:54

LiS nie boi się odpowiedzialności za kraj - w ten sposób szef Samoobrony Andrzej Lepper skomentował złożenie przez Samoobronę i  LPR do marszałka Sejmu wniosku o konstruktywne wotum nieufności.

Kandydatem LiS na premiera jest b. szef MSWiA Janusz Kaczmarek. Wniosek może być poddany pod głosowanie nie wcześniej niż po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia.

"PO boi się na razie odpowiedzialności za kraj. My się nie boimy odpowiedzialności za kraj, my nie musimy do rządu wchodzić, ani posłowie i senatorowie Ligi, ani Samoobrony" - powiedział Lepper na konferencji prasowej w Zielnowie.

Dodał, że - jeśli powstanie nowy rząd - będzie to rząd "typowo techniczny", który będzie administrował do czasu powołania sejmowej komisji śledczej do - jak to określił - "zbadania prawidłowości działań CBA we wszystkich sprawach"

Szef Samoobrony kolejny raz powiedział, że najpierw musi powstać komisja śledcza ds. CBA, a dopiero potem powinny być przedterminowe wybory.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Lepper: LiS nie boi się odpowiedzialności za kraj