Lepper: nie zgadzamy się na czwartego koalicjanta

opublikowano: 16-03-2007, 13:32

Wicepremier, szef Samoobrony Andrzej Lepper oświadczył w piątek, że Samoobrona nie zgadza się, aby do koalicji rządowej wszedł Ruch Ludowo-Chrześcijański.

"Nasze stanowisko jest jednoznaczne - jeżeli ma być koalicja PiS- LPR-Ruch Ludowo-Chrześcijański, to proszę bardzo - ale bez Samoobrony" - oświadczył Lepper na piątkowej konferencji prasowej.

"Nie widzę żadnej czwartej partii w koalicji i z żadną czwartą partią koalicji nie podpisywałem i podpisywał na pewno nie będę. Samoobrona podpisywać innej umowy (koalicyjnej) na pewno nie będzie" - dodał wicepremier.

Z RLCh rozmawiają politycy PiS.

Piątkowa "Gazeta Wyborcza" napisała - za liderem Ruchu Bogusławem Kowalskim - o jego spotkaniu z premierem Jarosławem Kaczyńskim i wicepremierem Romanem Giertychem (LPR), na którym uzgodniono, że RLCh będzie czwartym, równoprawnym partnerem w koalicji.

W piątek Kowalski zapowiedział w rozmowie z dziennikarzami, że Ruch Ludowo-Chrześcijański wejdzie do koalicji rządowej. Polityk podkreślił, że jego ośmioosobowe koło parlamentarne "wspiera ten rząd od początku". Sam Kowalski jest w rządzie Jarosława Kaczyńskiego wiceministrem transportu.(PAP)

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Lepper: nie zgadzamy się na czwartego koalicjanta