Lepper wątpi w powstanie koalicji PO-PiS

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-01-2006, 09:31

Lider Samoobrony Andrzej Lepper wątpi, by doszło do koalicji PiS z PO. "Chyba, że Platforma się rozpadnie na dwie części, czego im nie życzę" - powiedział Lepper w środę w radiowej Trójce. Jego zdaniem, w takiej sytuacji mogłoby dojść do koalicji "bardziej socjalnej części Platformy z PiS".

Lider Samoobrony Andrzej Lepper wątpi, by doszło do koalicji PiS z PO. "Chyba, że Platforma się rozpadnie na dwie części, czego im nie życzę" - powiedział Lepper w środę w radiowej Trójce. Jego zdaniem, w takiej sytuacji mogłoby dojść do koalicji "bardziej socjalnej części Platformy z PiS".

  Komentując wypowiedź Donalda Tuska, że jest otwarty na rozmowy z PiS, Lepper ocenił: "wygląda na to, że pan Tusk obawia się chyba jakiegoś buntu wewnętrznego w Platformie".

    "PiS musi zdawać sobie sprawę, że jeżeli nie dojdzie do koalicji z Platformą i nie dojdzie do koalicji z nami i z Ligą Polskich Rodzin, to będą pewne ustawy co najmniej ryzykowne" - powiedział Lepper.  

    Powtórzył, że "Samoobrona jest otwarta, żeby współrządzić krajem".

    Zapowiedział także, że Samoobrona będzie popierać "wszystkie rozwiązania które będą szły w kierunku polityki prosocjalnej, prorodzinnej, rozwoju kraju, pomocy małym i średnim przedsiębiorstwom, obniżeniu kosztów, obniżeniu ZUS, w kierunku zdecydowanej walki z przestępczością".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane