Lepper: weksle dezerterów trafią w poniedziałek do komorników

(Paweł Kubisiak)
24-09-2006, 12:30

Lider Samoobrony Andrzej Lepper zapowiedział, że posłowie, którzy opuścili Samoobronę, zapłacą po 552 tysiące złotych.

Lider Samoobrony Andrzej Lepper powiedział w niedzielę w Gdańsku, że weksle posłów, którzy opuścili klub Samoobrony, trafią w poniedziałek do komorników. 

Były wicepremier zapowiedział, że każdy z byłych członków klubu Samoobrony, będzie musiał zapłacić 552 tysiące złotych. Taka kwota zostanie wpisana na weksle in blanco, które przed wyborami podpisali kandydaci na posłów Samoobrony. Na sumą tę składają się - według Leppera- stawka miesięczna, uzyskane apanaże oraz opłata za korzystanie ze znaczka Związku Zawodowego Rolnictwa "Samoobrona".

Wyjaśnił, że umowy o wekslach są w pełni legalne, ponieważ zawierane były pomiędzy kandydatami na parlamentarzystów a związkiem zawodowym Samoobrona jedynie na okoliczność korzystania ze znaczka Samoobrony, a nie posiadania mandatu posła lub senatora.

Jego zdaniem, zamówione przez PiS ekspertyzy dotyczące weksli wobec posłów, którzy odeszli z Samoobrony są nieważne. Zaznaczył, że żaden prawnik nie może podważać umowy, której nie widział.

Komentując sobotnią wypowiedź marszałka Sejmu Marka Jurka, który zapowiedział zawiadomienie prokuratury, jeśli będą ograniczane prawa posłów, Lepper powiedział, że dziwi się, że marszałek dotąd tego nie zrobił.

- Niech pan to zrobi szybko - stwierdził Lepper.

Były wicepremier i minister rolnictwa uważa, że najlepszym rozwiązaniem obecnej sytuacji politycznej są przyspieszone wybory parlamentarne, które mogłyby się odbyć 26 listopada. I obiecał, że jeśli zbierająca się w niedzielę Rada Krajowa PO zdecyduje o złożeniu wniosku o samorozwiązanie Sejmu, to Samoobrona ten wniosek poprze.

Andrzej Lepper bierze udział w dożynkach, które odbywają się w Lubaniu kolo Kościerzyny.

DI, (PAP, IAR)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Lepper: weksle dezerterów trafią w poniedziałek do komorników