LepszaOferta.pl przyciągnęła inwestora

  • Marta Bellon
opublikowano: 13-10-2014, 00:00

Polski start-up chce dać Polakom większą kontrolę nad wysokością rachunków. Pomysł spodobał się funduszom.

W sieci zadebiutował niedawno serwis LepszaOferta. pl — narzędzie do optymalizacji kosztów generowanych przez gospodarstwa domowe i firmy. Skupia dostawców usług m.in. gazu, prądu, wody, telekomunikacyjnych czy bankowych. Portal pozwala też zarobić dodatkowe pieniądze dzięki programowi cashback. Stworzył go Paweł Słowiakowski, który zainwestował w niego 1 mln zł. A w ubiegłym miesiącu serwis pozyskał kolejnego udziałowca — Internet Ventures FIZ. Fundusz z grupy MCI Management (MCI), wspólnie z Krajowym Funduszem Kapitałowym (KFK), docelowo zainwestuje w przedsięwzięcie 6,5 mln zł. Pierwsza transza finansowania wyniosła 2 mln zł.

— Tak silne wsparcie dwóch dużych inwestorów daje nam bardzo dobre perspektywy na najbliższe lata. Dzięki nim możemy z powodzeniem rozwijać naszą usługę i planować ekspansję na rynki zagraniczne — mówi Paweł Słowiakowski, prezes w LepszaOferta.pl. Narzędzie umożliwia przesyłanie zdjęć rachunków do serwisu za pośrednictwem aplikacji mobilnej. System, wykorzystując technologię rozpoznawania tekstu, sam wypełnia wszystkie niezbędne pola i umieszcza ofertę na specjalnej giełdzie. A gdy znajdzie korzystniejsze rozwiązanie, przesyła spersonalizowaną ofertę. W ramach oferowanego przez serwis programu partnerskiego można też otrzymać prowizję za rachunki znajomych i rodziny. W przypadku znalezienia bardziej atrakcyjnej oferty niż widniejąca na sfotografowanym i przesłanym do systemu rachunku właściciel smartfona otrzyma prowizję. Rozwiązania technologiczne i metoda biznesowa przeprowadzania aukcji ofert za pomocą smartfona są objęte ochroną patentową w Europie i USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane