Lepsze bilety papierowe niż cyfrowe

Informacje o śmierci dokumentacji papierowej są mocno przesadzone

Informacje o śmierci dokumentacji papierowej są mocno przesadzone, o czym świadczą nawyki urlopowiczów wzięte pod lupę w najnowszym badaniu Canon Europe. Coraz więcej klientów biur podróży poszukuje (92 proc.) i rezerwuje (77 proc.) wycieczki przez internet, mimo to aż 93 proc. wybiera się w drogę z drukowanymi biletami i potwierdzeniami. 71 proc. jako powód podaje ostrożność i chęć uniknięcia problemów technicznych, 51 proc. deklaruje, że robi to z przyzwyczajenia.

Respondenci z Niemiec (75 proc.) i Wielkiej Brytanii (74 proc.) zwykle drukują dokumenty „na wszelki wypadek”. Spośród tych, którzy wybierają dokumenty w tradycyjnej formie, aż 87 proc. korzysta z nich podczas wyjazdu.

Choć ponad połowa ankietowanych (57 proc.) wiedzę o miejscu docelowym zdobywa w mediach społecznościowych i sieci, to tylko 10 proc. robi użytek z informacji uzyskanych w trakcie rezerwacji (np. od touroperatora lub pośrednika).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lepsze bilety papierowe niż cyfrowe