Lepsze dane z chińskiej gospodarki

opublikowano: 23-10-2014, 07:35

Indeks przemysłu w Chinach odnotował w październiku 2014 r. wzrost, wpisując się w sygnały potwierdzające nieco lepsze tendencje niż wcześniej oczekiwano w drugiej pod względem wielkości gospodarce świata, informuje Bloomberg.

Wstępny odczyt wskaźnika PMI dla przemysłu opracowywany przez HSBC Holdings i Markit Economics nieznacznie zwiększył swoją wartość do 50,40 pkt przekraczając średnią szacunkową wartość prognozowaną przez analityków, która wyniosła 50,20 pkt. Była ona taka sama jak finalny odczyt sprzed miesiąca. Wartości powyżej 50 pkt oznaczają ekspansję w danym sektorze gospodarki.

Bloomberg

„Odbicie we wrześniu jest kontynuowane w czwartym kwartale” – ocenia Larry Hu, szef działu chińskiego w Macquarie Securities z Hongkongu. Dodał, że oficjalny rządowy cel wzrostu

PKB nadal wynosi 7,5 proc. w tym roku, co wskazuje, że będziemy mieli co prawda do czynienia ze spowolnieniem, ale w łagodnej formie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane