Lepsze wyniki Polfy Warszawa

Katarzyna Kozińska
24-12-2003, 00:00

Polfa Warszawa planuje zamknięcie 2003 r. z przychodami na poziomie 310 mln zł, co oznacza 9-proc. wzrost w stosunku do 2002 r. Zysk netto planowany jest na 36 mln zł. Sprzedaż eksportowa przekracza 30 proc. przychodów.

— Polfa Warszawa z winy urzędników państwowych nie może wprowadzić na rynek nowych leków, co wpływa na naszą sprzedaż, zyski i eksport. W Urzędzie Rejestracji Leków od miesięcy czeka 35 naszych wniosków rejestracyjnych. W kolejnym roku chcemy jednak utrzymać dynamikę poprawy wyników — zapowiada Władysław Karaś, dyrektor Polfy Warszawa.

Z warszawskiej fabryki firma przeniesie produkcję form suchych do nowego zakładu w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

W ciągu 10 ostatnich lat spółka wydała na inwestycje z własnych środków ponad 400 mln zł. W ciągu czterech lat zamierza wydać jeszcze 200 mln zł. Co roku wprowadzanych jest też do sprzedaży około 10 nowych produktów.

— Chcemy też rozpocząć eksport leków do UE jeszcze przed akcesją — dodaje szef Polfy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kozińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lepsze wyniki Polfy Warszawa