Leszno wyda 7 mln zł na W-Z

Piotr Wielicki
opublikowano: 09-08-2001, 00:00

Leszno wyda 7 mln zł na W-Z

Dzisiaj upływa termin składania ofert dotyczących realizacji kolejnego, trzeciego etapu budowy trasy W-Z w Lesznie. Wartość inwestycji wynosi ponad 7 mln zł. Prace mają się rozpocząć pod koniec sierpnia 2001 r. Ukończenie całej trasy planowane jest na 2002 r.

Dzisiaj w Lesznie odbędzie się przetarg, który ma wyłonić wykonawcę trzeciego etapu trasy W-Z. Według Macieja Dziamskiego z Urzędu Miasta w Lesznie, będzie to inwestycja za ponad 7 mln zł. W budżecie miasta przeznaczono na ten cel około 6 mln zł, natomiast 1,3 mln zł miasto ma dostać z Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych. Zakończenie robót planowane jest na 2002 r.

— Jeżeli wyłonimy wykonawcę i podpiszemy z nim umowę, prace budowlane będą mogły ruszyć jeszcze w sierpniu 2001 roku — twierdzi Maciej Dziamski.

Przesunięty termin

Pierwotnie przetarg zaplanowano na 26 lipca 2001 r. Powodem przesunięcia terminu było złożenie odwołania przez Przedsiębiorstwo Drogowe Drogbud Gostyń.

— Firma z Gostynia miała zastrzeżenia do warunków specyfikacji przetargu. Ponieważ protest nie został uwzględniony, Drogbud odwołał się do Urzędu Zamówień Publicznych. Ostatecznie jednak gostyńska firma wycofała protest — wyjaśnia Maciej Dziamski.

Tegoroczny etap realizacji trasy W-Z objąć ma budowę skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Korcza i Dąbrowskiego oraz krótkiego odcinka do ul. Chrobrego.

Władze miasta obawiają się, że budowa trasy może się przeciągnąć. Jeżeli bowiem do końca 2001 r. do budżetu miasta nie wpłyną pieniądze z GDDP, w 2001 roku możliwa będzie tylko przebudowa skrzyżowania. Wykonanie prostego odcinka drogi do ul. Chrobrego musiałoby zostać przesunięte na przyszły rok, a połączenie trasy z wiaduktem — dopiero na 2003 r.

Dwa etapy zaliczone

Pierwszy etap budowy wuzetki zakończył się w czerwcu 2000 r. i kosztował 2 mln zł. Objął on odcinek trasy od al. Konstytucji 3 Maja do skrzyżowania z ul. Grunwaldzką.

Drugi etap, od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ul. ks. Korcza (ponad 330 m) zakończono na początku grudnia ubiegłego roku. Przebiegająca tuż za przejściem ul. Jagiellońska (do ul. Westerplatte) przekształcona została w deptak. Budowa całego odcinka pochłonęła 4 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu