Levi Strauss idzie na giełdę

opublikowano: 14-11-2018, 20:00

Działający od 145 lat Levi Strauss & Co planuje pierwotną ofertę publiczną, która może wycenić go na ponad 5 mld USD, dowiedziało się nieoficjalnie CNBC.

Spółka, która jako pierwsza wyprodukowała popularne jeansy, chce pozyskać ze sprzedaży akcji w pierwotnej ofercie publicznej 600-800 mln USD. Wejście na giełdę zaplanowano na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Zobacz więcej

FOT. Bloomberg

Obecnie spółka jest własnością potomków założyciela.

Levi Strauss & Co był już w przeszłości spółką giełdową. Wszedł na parkiet  w 1971 roku po sprzedaży akcji za ok. 50 mln USD, co wówczas było rekordowym IPO. Po okresie słabych wyników i spadku kursu kontrolująca spółkę rodzina  zdecydowała wycofać ją z rynku, co stało się w 1984 roku w drodze lewarowanego wykupu wartości 1,7 mld USD. 

Z powodu handlu obligacjami Levi Strauss & Co na rynku publicznym spółka publikuje raporty kwartalne. W ostatnim informuje, że w kwartale zakończonym 26 sierpnia miała 1,4 mld USD przychodów i 130 mln USD zysku netto, który okazał się 45 proc. wyższy niż rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu