Lewandowski: Dopłaty z Unii nie zmniejszą się

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 28-01-2005, 08:52

Polska nie musi się obawiać zmniejszenia środków z budżetu Unii Europejskiej. Opinię taką wyjaśnił przewodniczący Komisji Budżetowej Parlamentu Europejskiego, Janusz Lewandowski.

Polska nie musi się obawiać zmniejszenia środków z budżetu Unii Europejskiej. Opinię taką wyjaśnił przewodniczący Komisji Budżetowej Parlamentu Europejskiego, Janusz Lewandowski.

Komentując w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia informacje o zmniejszeniu środków na rolnictwo w budżecie Unii na lata 2007-2013 , Lewandowski powiedział, że byłoby to sprzeczne z założeniami tego budżetu. Polski deputowany dodał, że członkowie Unii ujawniają teraz swoje preferencje, przez co pojawiają się sprzeczne informacje. Podkreślił, że batalia o unijny budżet dopiero się rozpoczyna.

Janusz Lewandowski przyznał, że walka o pieniądze będzie trudna, gdyż nie ma w niej takiej solidarności, jak podczas przyjmowania Hiszpanii i Portugalii. Deputowany dodał, że Polska będzie się starała przede wszystkim o utrzymanie tak zwanego dużego budżetu Unii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane