LG Chem zainwestuje 1,37 mld zł w Polsce

opublikowano: 29-08-2017, 12:45
aktualizacja: 29-08-2017, 12:47

LG Chem poinformował regulatora, że zainwestuje 436 mld wonów (1,37 mld zł) w polską spółkę zależną, donosi koreaherald.com.

Celem inwestycji jednej z największych południowokoreańskich firm jest ekspansja biznesu produkcji akumulatorów do aut elektrycznych.

Bloomberg

W raporcie przekazanym regulatorowi LG Chem informuje, że inwestycja w założony w ubiegłym roku LG Chem Wrocław Energy sp. z o.o potrwa do czerwca 2020 roku.

Fabryka akumulatorów powstaje w Klastrze LG w Biskupicach Podgórnych, który jest częścią Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W październiku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję.

Pod koniec września ubiegłego roku LG Chem informował, że chce do 2020 roku sprzedawać akumulatory do aut elektrycznych wartości 7 bln wonów (6,4 mld USD) rocznie. Ma w tym pomóc fabryka w Polsce.

LG Chem to największy południowokoreański koncern chemiczny. Chce być jednym z największych dostawców akumulatorów do aut elektrycznych. W 2016 roku spółka sprzedała je za ok. 1,2 bln wonów. 

LG Chem opiera swoje oczekiwania m.in. na pojawieniu się aut elektrycznych drugiej generacji, których zasięg przekracza 300 km na jednym ładowaniu.

Ważnym elementem strategii południowokoreańskiej spółki jest także zwiększenie produkcji akumulatorów dzięki budowie fabryki w Polsce, co pozwoli zaspokoić  rosnący popyt w Europie. LG Chem ujawnił, że ma zamówienia na akumulatory wartości 36 bln wonów wiążące się z 82 projektami realizowanym przez 28 globalnych producentów aut. Fabryka we Wrocławiu ma być czwartą na świecie. Trzy pozostałe znajdują się w Ochang w Korei, w amerykańskim stanie Michigan i w Nankinie w Chinach.

LG Chem prognozuje, że europejski rynek aut elektrycznych, który ma obsługiwać fabryka w Polsce, wzrośnie z ponad 100 tys. aut obecnie do 2,77 mln w 2030 roku.
 
Analitycy BofA Merrill Lynch Global Research szacują, że globalny rynek aut elektrycznych wzrośnie z 11 mld USD w 2015 roku do 32 mld USD w 2020 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, koreaherald.com

Polecane