LG drożeje po dobrych wynikach

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 25-01-2006, 00:00

Zysk netto LG Electronics, największego koreańskiego konglomeratu elektronicznego, wzrósł w IV kwartale 2005 r. prawie dwukrotnie, do 318,3 mln USD. Rezultat ten został osiągnięty mimo odnotowanego spadku przychodów ze sprzedaży. Obniżyły się one o 5,2 proc. i wyniosły 6,3 mld USD.

Spadek sprzedaży był efektem wzmocnienia koreańskiej waluty, co osłabiło konkurencyjność produktów spółki na zagranicznych rynkach. Mimo to firma zanotowała rekordowy popyt na zestawy telefonów komórkowych oraz ciekłokrystaliczne ekrany produkowane w kooperacji z Philipsem. Posiadając większościowe udziały, w tym join venture, LG zarabia na ich produkcji (334 mln USD w IV kwartale) w przeciwieństwie do holenderskiego partnera.

Inwestorzy docenili osiągnięcia LG. Po publikacji raportu finansowego akcje spółki na giełdzie w Seulu wzrosły o prawie 4 proc., do 83 USD. Jeszcze szybciej rosły kwity depozytowe spółki na giełdach we Frankfurcie i Londynie, które drożały nawet 6 proc. Do odrobienia tegorocznych strat akcjonariuszom jednak trochę jeszcze brakuje. Na razie inwestycja w papiery LG przynosi blisko 20-procentową stratę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / LG drożeje po dobrych wynikach