LG Petro Bank wprowadza konta

Beata Tomaszkiewicz
03-11-2000, 00:00

LG Petro Bank wprowadza konta

Od poniedziałku LG Petro Bank zaoferuje klientom indywidualnym konta osobiste. Z oferty widać, że ta instytucja finansowa będzie preferowała osoby o dochodach powyżej 5 tys. zł.

Zdaje się, że LG Petro Bank zakończył to, co rozpoczął Raiffeisen Bank Polska. Raiffeisen bowiem latem tego roku zaoferował klientom indywidualnym konto lokacyjne, które jest połączeniem lokaty z kontem osobistym, a oprocentowanie zależy m.in. od wysokości wpłat. Tyle, że bank ten nie dał swym klientom żadnych instrumentów — kart, czeków — do zarządzania pieniędzmi na tym rachunku.

Oprocentowanie

W LG Perto Banku wysokość oprocentowania także zależy od wysokości środków na koncie — do 5 tys. zł bank oferuje 9 proc., od 5 do 10 tys. zł — 10 proc., od 10 do 50 tys. zł — 12 proc., a powyżej 50 tys. zł — 15 proc.

Jednak w przeciwieństwie do Raiffeisena LG Petro Bank oferuje do rachunku zarówno karty, jak i czeki, a także odnawialny kredyt i dopuszczalny debet w rachunku.

Sądząc po ustawieniu przez bank oprocentowania konta, a także pobieranych w nim opłat i prowizji liczy raczej na zdobycie klientów o dochodach powyżej średniej krajowej. Na wszelki wypadek jednak, by nie dyskryminować żadnych klientów, wprowadzono trzy rachunki do wyboru. Standard przeznaczony jest dla osób deklarujących wpływy powyżej 500 zł. Silver będzie otwierany tym, który zadeklarują wpłatę powyżej 2 tys. zł, a Gold przynoszącym do banku więcej niż 5 tys zł.

Osoby, które wpłacają najmniej, nie płacą za prowadzenie tego ROR-u, pozostali odpowiednio do statusu uiszczają po 10 i 20 zł miesięcznie. Ale na tych opłatach kończy się preferencyjne traktowanie „standardowych” klientów. Natomiast najwięcej, bo 2 zł, będą musieli uiścić za dokonanie przelewu np. do innego banku, 1 zł za przysłanie wyciągu częściej niż raz w miesiącu, 0,35 zł za czek (nie licząc darmowych pierwszych pięciu), 5 zł za wysłanie książeczki czekowej, itd., itp. Tymczasem posiadacze konta Gold nie płacą za żadną z tych usług, a posiadacze rachunku Silver tylko za niektóre z nich i to zdecydowanie mniej.

Oferta

Do rachunków bank oferuje automatyczny dopuszczalny 25- dniowy debet wysokości od 200 zł do 1,5 tys. zł. Oczywiście wysokość ta zależy od typu konta. Oprocentowanie we wszystkich przypadkach wynosi 29 proc. Po trzech miesiącach prowadzenia ROR przysługuje 12-miesięczny odnawialny kredyt, którego wysokość zależy od wysokości wpływów i czasu posiadania rachunku. Maksymalny jego limit zależy od typu konta i odpowiednio wynosi 10 tys. zł, 30 tys. zł i 50 tys. zł. Oprócz czeków do pobierania gotówki i dokonywania płatności służy karta elektroniczna PolCard Bis, podobna do Visy Electron czy Maestro, tyle że o zasięgu wyłącznie krajowym. Bank oferuje też Eurocard/MasterCard Silver i Gold, a także dla właścicieli złotego konta kartę American Express.

W ofercie LG Petro Banku nie ma natomiast obsługi przez Internet, co nieco rozczarowuje i zdecydowanie zmniejsza dostęp do oferty, bank nie ma bowiem dużej sieci placówek.

Beata Tomaszkiewicz

b.tomaszkiewicz@pulsbiznesu.com.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / LG Petro Bank wprowadza konta