LGBS Polska na zakupach

Gliwicka spółka informatyczna kupiła pakiet udziałów w firmie IT-Dev. Ma to być kolejny element budowanej przez nią grupy IT.

Wrocławski IT-Dev to piętnasta spółka IT, która wchodzi w skład grupy LGBS Polska. Od czterech latu buduje ją drogą przejęć małych firm z branży informatycznej gliwicki LGBS Polska – jedną z większych rodzimych firm, zajmujących się outsourcingiem i usługami IT. W tym momencie zatrudnia ona ok. 1 tys. pracowników. 

LGBS kupił 20 proc. udziałów w IT-Dev. Zajmuje się ona tworzeniem rozwiązań ułatwiających obieg dokumentów oraz zarządzanie informacją w oparciu o MS SharePoint. Wrocławska firma jest złotym partnerem Microsoft.

Wojciech Wolny, prezes LGBS Polska, tłumaczy, że celem transakcji jest osiągniecie efektu skali na rynku rozwiązań MS SharePoint. Docelowo zespołu obu firm, które zajmują się tymi rozwiązaniami, mają pracować razem.

- Od kilku lat inwestujemy w wyróżniające się na rynku firmy technologiczne o uzupełniającej się ofercie i doświadczeniach, tworząc powiązania kapitałowe pomiędzy nimi. Ma to stanowić wiarygodną podstawę wspólnego realizowania licznych projektów w Polsce i na świecie. Połączone zasoby wszystkich naszych spółek staną się już wkrótce bazą do stworzenia grupy Euvic –zapowiada prezes LGBS Polska.

Według niego, grupa, którą ma zamiar stworzyć LGBS ma być liczącym się graczem na polskim rynku IT.

W ostatnich latach gliwicka spółka kupiła w takich firmach jak np. Junisoftex, Speednet czy Jcommerce. W ubiegłym roku LGBS Polska wypracowała 48,5 mln zł przychodów, a cała grupa – ponad 120 mln zł. Daje jej to miejsce w szóstej dziesiątce firm IT na polskim rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane