Libet: rozpoczyna się book-building

Tomasz Furman
opublikowano: 24-05-1999, 00:00

Libet: rozpoczyna się book-building

W celu określenia popytu na akcje i zdefiniowania potencjalnych akcjonariuszy od 24 do 28 maja 1999 roku przeprowadzany będzie proces budowania księgi popytu na akcje serii E spółki Libet.

Deklarację zainteresowania nabyciem akcji mogą składać tylko inwestorzy zamierzający złożyć zapisy w transzy dużych inwestorów, czyli na akcje od 2 tys. do 300 tys. sztuk.

Od 7 do 11 czerwca 1999 roku będą przyjmowane zapisy na akcje serii E o wartości nominalnej 2 zł. W publicznej subskrypcji zaoferowanych zostanie 300 tys. akcji w transzy małych inwestorów oraz 300 tys. w transzy dużych inwestorów. Emisja dojdzie do skutku, jeżeli zostanie objętych co najmniej 350 tys. akcji. Cena emisyjna będzie ceną sztywną, jednakową dla obu transz, nie mniejszą niż 12 zł. Przydziału akcji dokona emitent w oparciu o przyjęte zapisy, nie później niż w ciągu dwóch tygodni od dnia zamknięcia publicznej subskrypcji.

Spółka może dokonać przesunięcia akcji między transzami w przypadku nadsubskrypcji w jednej transzy i złożenia zapisów w liczbie mniejszej niż oferowana ilość w drugiej. W przypadku dalszej nadsubskrypcji w TMI, przydział dokonany zostanie zgodnie z zasadą proporcjonalnej redukcji zapisów. Z kolei w transzy dużych inwestorów w przypadku nadsubskrypcji, w pierwszej kolejności akcje zostaną przydzielone inwestorom, którzy wzięli udział w księdze popytu. Przy czym tylko dla tych, którzy złożyli zapisy na taką liczbę akcji, jaka została określona w deklaracji i po cenie nie niższej niż cena emisyjna. Dopiero w dalszej kolejności akcje przydzielone zostaną pozostałym podmiotom. Z tego też powodu inwestorzy, którzy zamierzają złożyć zapis na akcje Libetu powinni wziąć udział w procesie budowania księgi popytu.

Przedmiotem działalności spółki jest produkcja materiałów budowlanych, a w szczególności betonowej kostki brukowej. Libet z jej produkcji i sprzedaży osiąga około 80 proc. przychodów. Głównymi odbiorcami wyrobów emitenta są podmioty zlokalizowane nie dalej niż 100 km od Libiąża. Celem emisji jest uzyskanie środków na realizację planu inwestycyjnego, przewidującego między innymi udzielenie pożyczki spółce Libet 2000, która ma przeznaczyć ją na budowę zakładu w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Żorach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Libet: rozpoczyna się book-building