Liderom należą się laury

opublikowano: 03-09-2017, 22:00

Na rynkach państw europejskich przedsiębiorstwa z Polski nie są już ubogimi krewnymi, lecz pełnoprawnymi graczami.

Wiele produktów z naszego kraju jest tam powszechnie obecnych i rozpoznawalnych. Polscy eksporterzy coraz śmielej poczynają sobie także poza Starym Kontynentem. I co ważne: już nie tylko sprzedają swoje wyroby za granicą, lecz również otwierają tam zakłady produkcyjne, tworzą zaplecze dystrybucyjne i uruchamiają centra wsparcia biznesu.

Tę nową jakość dostrzega także rząd, który podejmuje działania wspierające ekspansję zagraniczną polskich firm. I mimo że z oceną skuteczności tego wsparcia trzeba jeszcze poczekać, na pewno nie można odmówić jego autorom dobrych intencji i pracowitości.

„Puls Biznesu” zaobserwował wzrost znaczenia polskich firm za granicą już kilka lat temu. Dlatego wspólnie z PwC i PKO Bankiem Polskim organizuje konkurs Polska Firma — Międzynarodowy Czempion. W tym roku już po raz szósty. Jego celem jest przedstawianie szerokim rzeszom czytelników firm, które odnoszą sukcesy poza rodzimym rynkiem. Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń, spośród których wyłoniona przez organizatorów kapituła wybierze zwycięzców. Tradycyjnie uhonorujemy ich podczas uroczystej gali, którą zaplanowaliśmy na grudzień.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TOMASZ SIEMIENIEC, redaktor naczelny „Pulsu Biznesu”

Polecane