Lidl zwolnił pracownika, bo za dużo pracował

opublikowano: 26-10-2017, 15:31
aktualizacja: 26-10-2017, 15:32

Supermarket Lidl w Barcelonie zwolnił jednego z pracowników po 12 latach stażu, ponieważ za wcześnie przychodził na swoje zmiany, by właściwie przygotować sklep na otwarcie, informuje thelocal.es.

Pilny pracownik przychodził aż godzinę wcześniej niż powinien, by przygotować sklep na otwarcie. W uzasadnieniu jego zwolnienia napisano, że „powodem są znacznie naruszenia standardów pracy”, ponieważ bez wpisania się na listę Jean „dokonywał zamówień, zmieniał ceny lub rozładowywał palety towarów”.

Zobacz więcej

Lidl

Bloomberg

Kamera ochrony zarejestrowała w kwietniu, że Jean zjawiał się w pracy o godzinie 5:00 i spędzał “od 49 do 87 minut” pracując bez wpisania się na listę. W konsekwencji dopuścił się złamania przepisów sieci nakazujących zapłatę za nadgodziny i rejestrację dokładnego czasu pracy.

Firma dostała również skargi od innych pracowników, którym zwolniony już kolega sugerował również wcześniejsze przychodzenie do pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Lidl zwolnił pracownika, bo za dużo pracował