Liga mistrzów w bydgoskim technoparku

opublikowano: 11-02-2014, 00:00

Od ucznia do mistrza — przejście tej drogi ma ułatwić program staży i praktyk zawodowych, w który zaangażowały się firmy z BBPT.

Kolejna grupa, w sumie 90 uczniów z Bydgoszczy i okolic, będzie mogła zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe — wsparcie w tym zakresie oferuje Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny (BPPT). Instytucja, wspólnie z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym w Bydgoszczy, realizuje współfinansowany z budżetu unijnego projekt „Od ucznia do mistrza. Praktyki i staże Twoją drogą do kariery zawodowej”.

Latem 2013 r. z podobnej okazji skorzystało ponad 40 osób z ośmiu szkół zawodowych i techników z woj. kujawsko-pomorskiego, części z nich zaproponowano dalszą współpracę. Również w tym roku praktyki i staże dla młodzieży będą się odbywać w firmach działających na terenie Bydgoskiego Parku lub z nim zaprzyjaźnionych.

Andrzej Półgrabski, prezes BPPT, zaznacza, że projekt odpowiada celom strategii edukacji miasta, a zwłaszcza zapisom dotyczącym promocji szkolnictwa zawodowego i jego dostosowania do faktycznych potrzeb pracodawców i sytuacji na rynku pracy. Szczegóły projektu „Od ucznia do mistrza” i zasady rekrutacjizostały opublikowane na stronie internetowej: www. stazepraktyki.pte.bydgoszcz. pl. Udział w nim mogą wziąć uczniowie w wielu 6-22 lata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu