Linie lotnicze omijają Tajwan

  • Jakub Sławiński
opublikowano: 05-08-2022, 18:59
Obserwuj w MójPB:
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Linie lotnicze odwołują loty do stolicy Tajwanu - Tajpej, a inne, których trasa przebiega w okolicy wyspy, zostały przekierowane. Powodem ćwiczenia chińskiej armii i obawy o “latające pociski” - pisze CNBC.

Adobe Stock

Chińska Republika Ludowa, w odwecie na wizytę spikerki amerykańskiej Izby Reprezentantów na Tajwanie, rozpoczęła kilkudniowe manewry wojskowe wokół Tajwanu. Ćwiczenia obejmują zarówno działania na wodzie, jak i w powietrzu.

Zaangażowana przestrzeń powietrzna jest stosunkowo niewielka, ale zakłócenia spowodowane największymi ćwiczeniami wojskowymi Chin w tym regionie od czasu wystrzelenia rakiet u wybrzeży w 1996 r. utrudniają podróże między Azją Południowo-Wschodnią a Azją Północno-Wschodnią - pisze CNBC.

Swoje loty do Tajpej odwołały między innymi południowo-koreańskie i japońskie linie lotnicze. Ich rzecznicy poinformowali, że część lotów do Hongkongu i Azji Południowo-Wschodniej również zmieniła swoje trasy z uwagi na chińskie manewry.

Tajwan poinformował w środę, że prowadzi negocjacje z sąsiednią Japonią i Filipinami w celu znalezienia alternatywnych tras lotniczych, podała oficjalna Centralna Agencja Informacyjna - informuje CNBC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane